Ciechanowianie na Rajdowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Tarmac Masters 2018

W dniach 27-28 października 2018 w malowniczych okolicach Świdnicy na Dolnym Śląsku odbyła się 6 finałowa Runda Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska Tarmac Masters 2018. Udział w 3 Rally Kegger wzięła ciechanowska załoga rajdowa UTR Rally Team, a mianowicie kierowca Igor Bartołd z pilotem Pawłem Wiśniewskim w BMW E30 1.8 iS. Rajd rozpoczęła uroczysta prezentacja załóg na rampie startowej ustawionej na historycznym rynku w Świdnicy. Tego samego dnia startujące załogi udały się na pierwszy odcinek specjalny. Został on zorganizowany w nowej formule na terenie olbrzymiego kompleksu fabryki Elektoluxu. Nowością było równoległe ściganie się zawodników na sąsiadujących torach. Na starcie razem z załogą nr 44 (Bartołd/Wiśniewski) stanęło najmocniejsze auto całej imprezy czyli Subaru Impreza STI załogi Grochocki/Ferdek. Po bardzo widowiskowym przejeździe ciechanowska załoga przegrała z rywalami zaledwie o 1.3 sek, co jest dużym osiągnięciem porównując moc i specyfikację obu aut (ponad 300 KM Subaru i napęd 4×4 oraz 190 KM i tylny napęd BMW Igora). Próba ta zgromadziła bardzo dużo kibiców, którzy zjechali do Świdnicy z całej Polski, więc widowiskowa jazda Igora była właśnie im dedykowana, za co otrzymał duże brawa.

Następny dzień to były już prawdziwie rajdowe odcinki. Pogoda nie oszczędzała zawodników i kibiców, obfite opady deszczu sprawiły, że dolnośląskie asfalty stały się bardzo śliskie. Podczas 6 odcinków specjalnych zorganizowanych tego dnia, rywalizacji nie ukończyło ponad 30 załóg. Na całe szczęście wszystkie wypadnięcia z trasy kończyły się uszkodzeniami samochodów a nie uczestników.

W tak trudnych warunkach faworytami były załogi dysponujące autami z napędem na wszystkie koła oraz profesjonalnymi oponami, które nie są dopuszczone do zwykłego ruchu drogowego czyli auta z klasy SK 5. BMW Igora jednak dzielnie sobie radziło, pokonując odcinki w rewelacyjnie szybkim tempie. Obyło się bez przykrych przygód i tak jak przyzwyczaił nas Igor, na mecie załoga z Ciechanowa zameldowała się na 1 miejscu w klasie SK4 oraz 6 w klasyfikacji generalnej (na ponad 120 załóg), pokonując wielu utytułowanych kierowców w dużo mocniejszych rajdówkach. Ponieważ była to finałowa runda Tarmac Masters 2018 organizatorzy nieoficjalnie podsumowali tegoroczne zmagania (oficjalne zakończenie sezonu i wręczenie pucharów nastąpi 8 grudnia w świdnickim Ratuszu). Pochodząca z Ciechanowa załoga Igor Bartołd i Paweł Wiśniewski została Rajdowymi Mistrzami Dolnego Śląska 2018 w klasie SK 4. Tytuł ten przypieczętował niezwykle udany sezon naszej załogi, która odniosła wiele zwycięstw na terenie całego kraju.

Ten emocjonujący i obfitujący w wygrane sezon nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów i partnerów załogi teamu UTR, za co bardzo dziękujemy firmom UTR Serwis, Szyby24.pl,  Radmar, BMW Klub Polska, Tomax, OponyDoSportu oraz lokalnym mediom.

 

Tekst: Rafał Lidzki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na chwilę obecną brak ankiet

Lorem ipsum 1

Lorem Ipsum är en utfyllnadstext från tryck- och förlagsindustrin. Lorem ipsum har varit standard ända sedan 1500-talet, när en okänd boksättare tog att antal bokstäver och blandade dem för att göra ett provexemplar av en bok.