[
Kolejna odsłona sporu w Koalicji Samorządowej. Oświadczenie KWW KS

Wczoraj podaliśmy do informacji publicznej fakt, że Koalicja Samorządowa poinformowała o utracie zaufania do swojego partyjnego kolegi, Zdzisława Dąbrowskiego i zaapelowała o złożenie mandatu (szerzej pisaliśmy w tym materiale: http://www.tvciechanow.pl/pierwsze-pekniecie-w-radzie-miasta-ciechanow-koalicja-samorzadowa-komentuje/).

W związku z pojawiającymi się komentarzami i pytaniami otrzymaliśmy oświadczenie od KWW KS, które publikujemy poniżej w niezmienionej treści:

Oświadczenie

Komitet Wyborczy Wyborców „Koalicja Samorządowa” informuje swoich wyborców oraz wszystkich mieszkańców Ciechanowa,  iż Zdzisław Dąbrowski zostaje wykluczony z KWW Koalicja Samorządowa i w związku z powyższym nie reprezentuje w Radzie Miasta Ciechanów naszego Komitetu Wyborczego.

Zdzisław Dąbrowski w trakcie obrad I Sesji Rady Miasta kadencji 2018-2023 nie zrealizował demokratycznie ustalonych przez KWW Koalicja Samorządowa uzgodnień dot. konstytuowania się nowej Rady Miasta. Został zgłoszony na funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta przez osobę spoza środowiska KWW Koalicja Samorządowa , wyraził zgodę na kandydowanie łamiąc w ten sposób precyzyjne i klarowne ustalenia całego środowiska Koalicji Samorządowej.

Dla pełnej informacji dla naszych wyborców i wszystkich mieszkańców naszego miasta jak również pozostałych Klubów funkcjonujących w RM Ciechanów  informujemy , iż jedynym kandydatem KWW Koalicja Samorządowa na funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Ciechanów był i jest Pan Andrzej Bayer. Uzgodnienia te były kilkukrotnie przekazywane przedstawicielom największego Klubu w Radzie Miasta Ciechanów.

Pan Andrzej Bayer to osoba niezwykle ceniona w środowisku KWW Koalicja Samorządowa. W latach ubiegłych wieloletni Radny Rady Miasta Ciechanów ; Członek Zarządu Miasta Ciechanów ; Wiceprzewodniczący RM Ciechanów ; obecnie pełniący kolejną kadencję funkcję Prezesa Mazowieckiej Izby Gospodarczej. Pan Andrzej Bayer ceniony jest również za swój ogromny dorobek zawodowy , szanowany za swoją skromność i lojalność w stosunku do środowiska z jakiego się wywodzi.   

W ocenie Komitetu Założycielskiego i Radnych RM Ciechanów KWW KS koniunkturalne zachowanie Zdzisława Dąbrowskiego stoi w dalekiej sprzeczności z zasadami jakimi kierować się powinny osoby wybrane w wyniku zespołowej pracy całego naszego Komitetu Wyborczego  Wyborców tj.: solidaryzmem, pracą zespołową i dbałością o reprezentowanie całej grupy.

Mając na uwadze, że mandat Radnego Rady Miasta Ciechanowa uzyskał w wyniku ciężkiej pracy całego środowiska naszego KWW KS, w tym szczególnie koleżanek i kolegów z jego okręgu wyborczego, wzywamy Zdzisława Dąbrowskiego do natychmiastowego honorowego złożenia mandatu Radnego Rady Miasta Ciechanów.

 

Podpisy Komitetu Założycielskiego i Radnych RM Ciechanów KWW Koalicja Samorządowa

1/ Jolanta Grudzińska           

2/ Janusz Szymańczyk

3/ Tomasz Kraskowski

4/ Dariusz Szczygielski

5/ Mariusz Stawicki

6/ Mieczysław Walęciak

7/ Roman Niesiobędzki

8/ Wojciech Jagodziński

9/ Andrzej Czyżewski   

10/ Andrzej Bayer

 

 

 

 

 

Foto: UM Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Czy popierasz strajk nauczycieli?

Loading ... Loading ...

Lorem ipsum 1

Lorem Ipsum är en utfyllnadstext från tryck- och förlagsindustrin. Lorem ipsum har varit standard ända sedan 1500-talet, när en okänd boksättare tog att antal bokstäver och blandade dem för att göra ett provexemplar av en bok.