Nowa propozycja socjalna rządu PiS ! Mama4plus

Dzisiaj 22 stycznia podczas wspólnej konferencji prasowej Premiera Mateusza Morawieckiego wraz z Minister Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską ogłosili nowy program rządowy Mama4plus. Świadczenie zostanie skierowane do osób, które urodziły i wychowały lub wychowywały co najmniej 4 dzieci, i z powodu długoletniego zajmowania się potomstwem nie wypracowały emerytury minimalnej lub ich emerytura jest niższa od najniższa świadczenia – czytamy w komunikacie Kancelarii Premiera.

Według szacunków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej programem zostanie objętych około 65 tysięcy osób.

– Państwo nie może być obojętne na los matek, naszych babć, które poświęciły swoje życie w wychowaniu dzieci i ta wdzięczność i szacunek dla mam, wszystkich oczywiście, to szczególne zobowiązanie całego społeczeństwa. Szczególne zobowiązanie naszego państwa i to też znak, że Polska wybiera przyszłość. te nasze programy prorodzinne, społeczne świadczą właśnie o tym, że wybieramy przyszłość, że przyszłością jest rodzina i jednocześnie w ślad za tym nasze różne regulacje, w tym przypadku ta regulacja emerytalna – dodał szef polskiego rządu.

KOMENTARZE: 1
  1. Xddd pisze:

    Haha, Mateusza Mazowieckiego 😁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na chwilę obecną brak ankiet

Lorem ipsum 1

Lorem Ipsum är en utfyllnadstext från tryck- och förlagsindustrin. Lorem ipsum har varit standard ända sedan 1500-talet, när en okänd boksättare tog att antal bokstäver och blandade dem för att göra ett provexemplar av en bok.