Uważaj na oszustów! Wyłudzają pieniądze!

We wtorek ciechanowscy policjanci otrzymali 9 zgłoszeń dotyczących próby wyłudzenia pieniędzy metodą na funkcjonariusza CBŚ. Niestety jeden z mieszkańców dał się nabrać oszustom i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.  68-letni mieszkaniec Ciechanowa otrzymał telefon od kobiety, która twierdziła, że jest funkcjonariuszką CBŚP. Kobieta przez telefon podała swoje dane, stopień oraz numer służbowy. Dodała, że jeżeli mężczyzna chce zweryfikować dane może zadzwonić pod 112 lub 997. 68-latek nie rozłączając się wykręcił numer alarmowy. Wtedy odezwał się mężczyzna również podający się za policjanta. Twierdził on, że oszczędności 68-letniego ciechanowianina, które ma na koncie są zagrożone.

Uwaga! W tym momencie nie mamy pewności, że dodzwoniliśmy się do prawdziwej Policji. Aby nawiązać nowe połączenie poprzednia rozmowa musi być przerwana skutecznie, najlepszym wyjściem jest wykonanie połączenia z innego aparatu telefonicznego !!!

Fałszywy policjant powiedział, że policja namierza nieuczciwego pracownika banku i jeśli 68-latek chce uniknąć kradzieży, powinien założyć nowe konto z dostępem do internetu. Poprosił również ofiarę o nr telefonu komórkowego, przez który była prowadzona rozmowa. Mężczyzna zgodnie z poleceniami wypłacił gotówkę i wpłacił pieniądze na  nowe konto internetowe. 68-latek cały czas był instruowany przez telefon komórkowy co ma robić i jakie czynności wykonywać krok po kroku. Sprawcy uzyskali od ofiary dane potrzebne do wykonania przelewu internetowego i wykonali dyspozycje przelewu na inne konto.

 

Zdjęcie: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na chwilę obecną brak ankiet

Lorem ipsum 1

Lorem Ipsum är en utfyllnadstext från tryck- och förlagsindustrin. Lorem ipsum har varit standard ända sedan 1500-talet, när en okänd boksättare tog att antal bokstäver och blandade dem för att göra ett provexemplar av en bok.