Wardziński ponownie Prezydentem Ciechanowa? Nowoczesna mówi NIE !

Na dzisiejszej wspólnej konwencji Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej kierownictwo partii wyznaczyło Waldemara Wardzińskiego na kandydata na Prezydenta Ciechanowa. W  oświadczeniu jakie publicznie wydały lokalne struktury Nowoczesnej. , odwracają się od decyzji władz centralnych i podkreślają, że nikt z nimi tej decyzji nie konsultował.

 

Oto  treść oświadczenia:

“Odnosząc się do informacji o starcie w wyborach prezydenckich w Ciechanowie Pana Waldemara Wardzińskiego, kategorycznie zaprzeczamy, by ciechanowskie struktury Nowoczesnej brały kiedykolwiek pod uwagę popieranie owej kandydatury.

Oświadczamy, że ciechanowskie koło Nowoczesnej zgodnie uważa, iż Pan Waldemar Wardziński nie jest kandydatem, który może liczyć na nasze jakiekolwiek poparcie. Nie było nigdy takich ustaleń. Lokalne struktury Nowoczesnej nie zostały w żaden sposób poinformowane o centralnych zamierzeniach.

Pan Waldemar Wardziński nie prowadził żadnych rozmów dotyczących startu w wyborach samorządowych. Możemy zatem wnioskować, że próbował poprzez centralne struktury Platformy Obywatelskiej wpłynąć na sytuacje lokalną.

Uważamy, że sprawy lokalne tego rodzaju, zwłaszcza w tej konkretnej sytuacji, należy rozstrzygać na poziomie lokalnym, a odgórne mechanizmy mogą jedynie szkodzić, z czego osoba aspirująca na prezydenta miasta, zwłaszcza będąca prezydentem w przeszłości, powinna doskonale zdawać sobie sprawę.

Zarząd ciechanowskiego koła Nowoczesnej”.

Waldemar Wardziński był Prezydentem Ciechanowa w latach 2002-2014. W kampanii w roku 2014 Wardziński przegrał z obecnie urzędującym Prezydentem Krzysztofem Kosińskim w stosunku: 8448- 6394 głosów.

 

fot:https://krasiniak.pl/znani-absolwenci/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na chwilę obecną brak ankiet

Lorem ipsum 1

Lorem Ipsum är en utfyllnadstext från tryck- och förlagsindustrin. Lorem ipsum har varit standard ända sedan 1500-talet, när en okänd boksättare tog att antal bokstäver och blandade dem för att göra ett provexemplar av en bok.