Włamywał się do automatów płatniczych - teraz grozi mu 10 lat więzienia

Do 10 lat więzienia grozi 21-latkowi, który włamywał się do automatów płatniczych przy samoobsługowych myjniach na terenie Ciechanowa. Dzięki sprawnym działaniom policjantów i współpracy z właścicielem myjni funkcjonariusze zatrzymali sprawcę. Policyjne dochodzenie wykazało, że podejrzany mężczyzna na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy dokonał 4 takich włama

Śledczy z ciechanowskiej komendy zakończyli postępowanie dotyczące włamań do automatów z pieniędzmi na terenie Ciechanowa. Pierwsze zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło w grudniu ur.. Sprawcę udało się zatrzymać na początku lutego, kiedy to właściciel jednej z myjni samochodowej podjechał na jej teren, aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Podczas sprawdzania automatów wrzutowych zauważył, że brakuje kasetki z bilonem po czym natychmiast powiadomił o tym fakcie Policję. Straty oszacował na blisko 3 tys. zł.

Ciechanowscy kryminalni szybko ustalili, że sprawca poruszał się samochodem VW Golf i aby nie zostać zdemaskowanym częściowo zakrył tablice rejestracyjne. Jak się okazało włamywacz nie odjechał daleko, skradzione pieniądze wydawał w automatach do gier oddalonych od myjni o niespełna 300 metrów. W jego aucie policjanci znaleźli narzędzia, które najprawdopodobniej służyły do włamań, a także plastikowe kasetki z myjni – jak się później okazało – pochodzące z przestępstwa. Część pieniędzy z ostatniego nocnego przestępstwa dało się odzyskać. Ponadto przy zatrzymanym mężczyźnie policjanci znaleźli substancje psychoaktywne, których posiadanie jest zabronione.

Po zatrzymaniu 21-letniego mławianina kryminalni zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mu w sumie 4 zarzutów dotyczących włamań. Jak się bowiem okazało w nocy z 10 na 11 grudnia 2018 roku włamał się do wrzutnika monet odkurzacza znajdującego się na jednej z ciechanowskich myjni skąd zabrał 4 złote… Swój czyn ponowił w nocy z 16 na 17 grudnia na tej samej myjni skąd skradł 49 złotych… Niezrażony małymi łupami, tej samej nocy włamał się jeszcze do automatu kolejnej myjni.

Akt oskarżenia przeciwko amatorowi automatów płatniczych wkrótce trafi do ciechanowskiego sądu. Teraz może grozić mu do 10 lat więzienia.

 

Autor: asp. Adam Skotnicki/AC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Na chwilę obecną brak ankiet

Lorem ipsum 1

Lorem Ipsum är en utfyllnadstext från tryck- och förlagsindustrin. Lorem ipsum har varit standard ända sedan 1500-talet, när en okänd boksättare tog att antal bokstäver och blandade dem för att göra ett provexemplar av en bok.