15-letni rowerzysta ranny w wypadku

Ciechanowscy policjanci wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miniony wtorek w Ciechanowie. W zdarzeniu tym ranny został 15-letni rowerzysta, który przejeżdżał przez przejście dla pieszych. Apelujemy o ostrożność zarówno do kierujących pojazdami jak i rowerzystów. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek o godz. 7.30 na skrzyżowaniu pętli miejskiej z ul. Wierzbową. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, kierujący volvo  31-letni mieszkaniec powiatu mławskiego, jadąc od strony ul. Mławskiej w kierunku ul. Gostkowskiej , uderzył w rowerzystę przejeżdżającego przez przejście dla pieszych.15-letni ciechanowianin z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Mławie. Kierowca volvo był trzeźwy. Mundurowi przesłuchali świadków zdarzenia, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady i wykonał dokumentację fotograficzną. Teraz na podstawie zebranych materiałów policjanci będą szczegółowo ustalać jakie były przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. 

Przypominamy! Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o Ruchu Drogowym rowerzyści, chcąc przedostać się na drugą stronę jezdni zmuszeni są do zejścia z roweru i przeprowadzenia  go po przejściu dla pieszych. Wyjątkiem od takiej sytuacji jest przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów oznaczonych znakiem drogowym D-6b.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i stosowanie się do przepisów prawa. Chwila nieuwagi może kosztować życie!

mł. asp. Magda Zarembska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*