2 maja na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich wystąpi Piotr Rubik 

2 maja na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich wystąpi Piotr Rubik z koncertem swoich największych przebojów. Towarzyszyć mu będą soliści, Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej i Wrocławski Chór Akademicki. Wydarzenie odbędzie się w ramach organizowanych przez miasto obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wstęp dla mieszkańców na koncert jest bezpłatny.

VIII Ciechanowskie Obchody Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej odbędą się we wtorek 2 maja. Tego dnia o godz. 18.00 na Zamku Książąt Mazowieckich odbędzie się pierwszy w tym roku plenerowy koncert organizowany przez miasto.

Na scenie wystąpi Piotr Rubik, którego największe przeboje wykonają: Orkiestra Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry, Wrocławski Chór Akademicki pod kierunkiem Alana Urbanka oraz sześcioro solistów: Agnieszka Przekupień, Marta Moszczyńska, Olivia Wieczorek, Michał Gasz, Marcin Januszkiewicz i Michał Bogdanowicz. W roli narratora wystąpi Krzysztof Kwiatkowski.

Piotr Rubik jest znanym i cenionym kompozytorem muzyki filmowej, teatralnej, pop, ale też dyrygentem, wokalistą, wiolonczelistą i producentem muzycznym. Największą popularność przyniosły mu wielkie formy wokalno-instrumentalne, takie jak oratoria „Tu es Petrus” czy „Psałterz wrześniowy”. Przeboje z tych dzieł – „Niech mówią, że to nie jest miłość” czy „Psalm dla ciebie” przez wiele tygodni utrzymywały się na szczytach list przebojów. Płyty Piotra Rubika sprzedały się w setkach tysięcy egzemplarzy. Jego twórczość była wielokrotnie nagradzana i doceniana na arenie krajowej i zagranicznej.

Wstęp na koncert 2 maja dla mieszkańców Ciechanowa jest bezpłatny.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Ciechanów Krzysztof Kosiński i Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Współorganizatorami wydarzenia są: Muzeum Szlachty Mazowieckiej, COEK Studio i MOSiR. Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*