2 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości

Policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych.

W sobotę wieczorem około godz. 19:30 w miejscowości Gołotczyzna na ul. Ciechanowskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej renaulta. 36– letni kierujący, mieszkaniec Ciechanowa, przekroczył dozwoloną prędkość o 52km/h w terenie zabudowanym. 36 – latek stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Również w sobotę pół godziny później w tym samym miejscu  policjanci zatrzymali 21 – letniego kierującego bmw, który przekroczył dozwoloną prędkość o 52km/h w terenie zabudowanym w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że od 1 stycznia kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które weszły w życie, są bardziej surowe wobec piratów drogowych, pod kątem kwot mandatów, za najpoważniejsze wykroczenia drogowe.

nadkom. Jolanta Bym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*