300 tys. zł dla Dziennego Domu Seniora

Miasto pozyskało 299.938,36 zł dofinansowania w ramach wieloletniego programu „SENIOR+” na lata 2015-2020 Edycja 2019 Moduł I – Utworzenie lub wyposażenie Dziennego Domu „Senior+”/Klub „Senior +”, ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dzienny Dom Seniora, powstanie na bazie istniejącego, zlokalizowanego w siedzibie MOPS.

Oferta Dziennego Domu Seniora kierowana jest do osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Dzienny Dom Seniora będzie otwarty w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Wsparciem objętych zostanie 30 seniorów – mieszkańców miasta Ciechanów w wieku powyżej 60 lat.

W nowym Dziennym Domu Seniora jedno pomieszczenie o charakterze ogólnodostępnym będzie wyposażone w stoły i krzesła pełniące funkcje jadalni i sali spotkań. Pomieszczenia kuchenne wyposażone zostaną w sprzęty, urządzenia oraz naczynia do przygotowania i spożywania posiłków (zgodnie z wymogami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej). Jedno pomieszczenie przystosowane zostanie do utrzymania i zwiększenia aktywności ruchowej poprzez wyposażenie w podstawowy sprzęt, przystosowany do potrzeb i sprawności seniorów (m.in. materac, drabinki, leżanka, rowerki, rotory). Uwzględnione zostanie także pomieszczenie pełniące funkcję szatni dla seniorów z indywidualnymi szafkami oraz pomieszczenie socjalne dla pracowników. Łazienka z dwiema toaletami (męską i damską) wyposażona zostanie w umywalkę i prysznic z krzesełkiem oraz uchwytem pod prysznicem. W placówce będzie pokój zabiegowo-pielęgniarski oraz pomieszczenie klubowe wyposażone w biblioteczkę z książkami i prasą, telewizor, komputer z dostępem do Internetu.

Realizacja inwestycji planowana jest do końca roku. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*