32-latek zatrzymany w związku z licznymi kradzieżami i włamaniami

32-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego odpowie za kradzieże oraz włamania, do których doszło w ostatnich miesiącach na terenie gminy Regimin i Grudusk. Mundurowym udało się odzyskać część kradzionych przedmiotów. Sprawca usłyszał 5 zarzutów m.in. posiadanie substancji psychotropowych.

Do zatrzymania 32-latka doszło w ostatni czwartek w jednej z miejscowości na terenie gminy Regimin, po tym jak wpadł na gorącym uczynku kradzieży elektronarzędzi, narzędzi oraz przewodów elektrycznych z pomieszczenia gospodarczego. Mężczyzna został zauważony przez pokrzywdzonego. Jego reakcja oraz powiadomienie służb, pozwoliła na zatrzymanie mężczyzny. 32-latek w tym przypadku ukradł mienie o wartości ponad 8 tys. złotych. Dodatkowo podczas zatrzymania, policjanci znaleźli przy mężczyźnie narkotyki.

Jak się okazało 32-latek ma na koncie także inne przestępstwa. Kryminalni podczas przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy znaleźli część kradzionych przedmiotów pochodzących z wcześniejszych kradzieży, które zostały zabezpieczone. Niektóre przedmioty już trafiły do swoich właścicieli. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów, kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz posiadania substancji psychotropowych.

Kradzież mienia jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za posiadanie substancji zabronionych.

kom. Jolanta Bym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*