33-latka straciła 10 tys. złotych!

Ciechanowscy policjanci o oszustwie zostali poinformowani wczoraj. 33-letnia letnia mieszkanka Ciechanowa wystawiła za pośrednictwem elektronicznej platformy sprzedażowej leżak dziecięcy. Po chwili otrzymała wiadomość, że przedmiot został sprzedany. Aby otrzymać płatność za towar kobieta musiała kliknąć w przesłany link. 33-latka postępowała zgodnie z instrukcjami. Przestępca uzyskał w ten sposób dostęp do jej konta bankowego. Gdy kobieta próbowała zalogować się do aplikacji mobilnej swojego banku otrzymała informację, że jej rachunek bankowy został zablokowany. Podczas rozmowy z pracownikiem banku 33-latka dowiedziała się, że ktoś przy użyciu kodu systemu płatności mobilnych wypłacił z jej konta 5000 zł, a następnie zrobił przelew na inny rachunek pieniędzy w kwocie 5000. W ten sposób kobieta straciła łącznie ponad 10000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzą ciechanowscy policjanci.

Apelujemy o zachowanie ostrożności podczas internetowych transakcji. Pamiętajmy, aby :

  • nigdy nie wchodzić w przesłane linki;
  • nie instalować nieznanych aplikacji w telefonie ani innych urządzeniach, na których obsługiwana jest bankowość internetowa;
  • nie udostępniać danych, zwłaszcza informacji dotyczących płatności kartą bankomatową;
  • nigdy nie podawać haseł, PiNów, ani kodów dostępu;
  • czytać uważnie sms-y autoryzacyjne z aplikacji mobilnej ze swojego banku.

Jeżeli staniesz się ofiarą przestępstwa, niezwłocznie skontaktuj się telefonicznie ze swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej. O każdym oszustwie poinformuj Policję.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*