Wypadek drogowy z udziałem 2 aut

5 marca br. około godz. 08:05 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu dróg powiatowych w miejscowości Wężewo gm. Krasne.

Straż, która przybyła na miejsce zdarzenia zastała Forda Kuga leżącego na lewym boku blokującego drogę powiatową w kierunku miejscowości Krasne. Drugi pojazd Fiat Punto biorący udział w zdarzeniu stał na środku skrzyżowania. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami znajdowały się poza nimi (Ford – kobieta z dzieckiem, Fiat – dwóch mężczyzn).

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonych autach oraz udzieleniu pomocy medycznej kierowcy z samochodu Fiata Punto (wsparcie psychiczne, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, tlenoterapia, termoizolacja).

Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanego mężczyznę do szpitala. Pomimo braku obrażeń u kobiety i dziecka lekarz zdecydował o przetransportowaniu ich drugą karetką pogotowia do szpitala w celu szczegółowych badań.

W pierwszej fazie działań ratowniczych ruch na drogach powiatowych był całkowicie zamknięty, następnie odbywał się wahadłowo.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Krasne i Wężewo.

 

Źródło/foto: PSP Przasnysz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*