36- latek zatrzymany za serię kradzieży i włamań

26 stycznia br. funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 36- latka, który chciał przekroczyć granicę z Ukrainą.  Okazało się, że jest om poszukiwany przez ciechanowską policję.  Mężczyźnie przedstawiono 15 zarzutów kradzieży z włamaniem. Jego łupem był sprzęt, ubrania, artykuły spożywcze. Mężczyzna dokonywał kradzieży z włamaniem na przestrzeni lipca, sierpnia i września w 2017 roku.

W wielu przypadkach po włamaniu do altan nic nie ginęło, gdyż znajdujące się przedmioty nie były w zainteresowaniu sprawcy. Mężczyzna wchodził do pomieszczeń po wcześniejszym wybiciu szyby w oknie. W taki sposób dostał się do około 30 pomieszczeń na terenie ogródków działkowych „Sona” oraz do budynku mieszkalnego w Ciechanowie przy ul. Płońskiej skąd ukradł telefon komórkowy.  Ukradł także kartę bankomatową, przy pomocy której czterokrotnie wypłacił pieniądze z bankomatu.

36-latek już usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Na wniosek policji i prokuratury w sobotę 27 stycznia br. sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcy tymczasowego aresztu. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*