5 osób zatrzymanych za narkotyki

Policjanci z wydziału kryminalnego ciechanowskiej komendy zatrzymali łącznie 5 osób w związku przestępczością narkotykową. Dwóch 29-latków usłyszało zarzuty posiadania narkotyków, 19-latek zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Kryminalni zatrzymali również dwie kobiety, które mogły handlować narkotykami. Wobec 19-latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podczas dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, osoby które mogą zajmować się handlem narkotykami. Kryminalni w jednym z budynków podczas przeszukania znaleźli znaczną ilość środków odurzających.Ciechanowscy policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w wyniku własnej pracy ustalili, że dwóch mężczyzn jeżdżących hondą po terenie Ciechanowa posiada narkotyki. Pojazd ten zatrzymali do kontroli na jednej z ulic miasta. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Pasażer samochodu w kieszeni miał torebki z białym proszkiem, natomiast w pojeździe znajdowało się pudełko z suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że znalezione substancje to amfetamina i marihuana. Podczas przeszukań miejsc zamieszkania policjanci znaleźli kolejne substancje zabronione. Zarówno kierujący jak i pasażer, 29-latkowie z terenu gminy Glinojeck oraz z pow. mławskiego usłyszeli zarzuty posiadania substancji zakazanych.

Funkcjonariusze zatrzymali dwie kobiety i mężczyznę oraz zabezpieczyli znaleziony susz. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji o łącznej wadze ponad 300 gramów, okazało się, że jest to marihuana.

Zebrany przez funkcjonariuszy Policji materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie 17 i 39-latce zarzuty z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii tj. handel narkotykami. Natomiast 19-latek w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Wobec kobiet prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: kom. Jolanta Bym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*