MazoPiknik w Ciechanowie już niebawem

MAZOpiknik w Ciechanowie będzie pierwszym z cyklu sześciu plenerowych wydarzeń kulturalnych, dla dzieci i dorosłych, które na terenie województwa w wakacje organizuje samorząd Mazowsza. Atrakcją wieczoru będzie międzypokoleniowa potańcówka na dechach, która rozpocznie się o godz. 18.00. Zaraz po niej o godz. 20.00 wystartuje silent disco.

Na błoniach zamkowych 9 lipca między godz. 11.00 a 18.00 pojawi się jarmark z mazowieckimi wyrobami regionalnymi i przysmakami.

Organizatorzy przygotowują wielkoformatowe gry, zabawy, konkursy z nagrodami. Pojawi się też sekcja przeznaczona dla maluszków. Mazowsze, podobnie jak Ciechanów promuje ideę Zero Waste. W trakcie MAZOpikniku odbędą się warsztaty m.in. z szycia woreczków na warzywa i owoce z wykorzystaniem firan oraz warsztaty z robienia woskowijek.

Pojawi się też strefa turystyki, w której uczestnikom udostępniona będzie możliwość wirtualnego zwiedzania mazowieckich muzeów. Obecni na pikniku będą mogli znaleźć szczegółowe informacje na temat zrównoważonej i ekologicznej turystyki na Mazowszu.

Przed Zamkiem Książąt Mazowieckich stanie też miasteczko zdrowia. Na trawie będzie można wspólnie ćwiczyć jogę i nauczyć się tańca, skorzystać z porad i konsultacji dietetyka, oznaczyć poziom cukru i cholesterolu, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu, zmierzyć ciśnienie krwi i wykonać EKG. W sekcji poświęconej zdrowiu znajdzie się także możliwość pomiaru masy i składników ciała (woda i tłuszcz) – wyliczenie indeksu BMI czy zbadania skóry głowy. Chętni będą mogli nauczyć się podstawowych zasad pierwszej pomocy. Imprezie towarzyszyły będą pokazy ambulansów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*