100-lecie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie

Msza święta, uroczysty apel, medale, odznaczenia oraz obecność wyjątkowych gości – tak druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie świętowali jubileusz 100-lecia swojej jednostki. Uroczystość połączono z XVII dożynkami Gminy Strzegowo.

4 września  2022 roku, równo 100 lat temu powołano do służby drugiemu człowiekowi jednostkę OSP w Dąbrowie, która dzięki zaangażowaniu i wytrwałości jej członków przetrwała całe stulecie. Z tej okazji odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową.

Następnie odbyła się polowa Msza Święta w imieniu strażaków, a po jej zakończeniu podododziały i zaproszeni goście wzięli udział w uroczystym apelu, który rozpoczął się złożeniem meldunku Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosławowi Nowosielskiemu i przeglądem obecnych pododdziałów. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt oraz odegraniu hymnu narodowego nastąpiło wręczenie medali, odznaczeń i wyróżnień druhom z OSP w Dąbrowie.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, bryg. Mirosław Wójcik odczytał, a następnie wręczył list gratulacyjny przesłany przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Macieja Wąsika. Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Nowosielski przekazał na ręce prezesa OSP w Dąbrowie pamiątkowy obraz przedstawiający Katedrę św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie, a także wręczył wyróżnienia i upominki szczególnie zasłużonym druhom.  

O wadze i doniosłości tego jubileuszu świadczy również obecność na uroczystości przedstawicieli sejmu i senatu RP w osobach senatora dra Jana Marii Jackowskiego oraz poseł Anny Cicholskiej.

info/fot KPPSP Mława

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*