986 – numer alarmowy Straży Miejskiej

986 to krótki numer telefonu, pod którym Straż Miejska w Ciechanowie przyjmuje zgłoszenia. Jest to numer ogólnopolski, dostępny od tego tygodnia również w Ciechanowie.  Numer czynny będzie w godzinach pracy Straży Miejskiej, od poniedziałku do piątku, od 8:00 do 16:00. Informacje wymagające natychmiastowej interwencji Strażników, najlepiej przekazać, dzwoniąc pod nr 986. Osoby głuchonieme mogą kontaktować się ze Strażą za pomocą sms-a, wysłanego na nr 606 370 411.

Poza godzinami pracy Straży Miejskiej, będzie można nagrać się na pocztę głosową, która jest odsłuchiwana natychmiast po rozpoczęciu dyżuru.

Mimo niewielkiej liczby strażników, staramy się tak organizować pracę, by jak najlepiej reagować na zgłoszenia mieszkańców. Jesteśmy po to, żeby wspólnie z innymi służbami troszczyć się o spokój i porządek w mieście. Zależy nam na tym, żeby mieszkańcy wiedzieli, że mogą na nas liczyć, że działamy dla nich a nie przeciwko nim. Liczba mandatów w ostatnich latach drastycznie spadła, nie jesteśmy od karania, lecz utrzymywaniaspokoju i porządku w miejscach publicznych. Mandaty wystawiamy, gdy jest to konieczne. Kluczowe są pouczenia, prewencja, współpraca z mieszkańcami” – podkreśla komendant Mariusz Szymański.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*