Akademia Młodego Animatora – trwa nabór!

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do wysyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji Akademii Młodego Animatora. Udział w projekcie mogą wziąć młodzieżowe rady miejskie, gminne i powiatowe. Uczestnicy wezmą udział w zrealizowanych w ich miejscowościach trzydniowym bezpłatnym cyklu warsztatowym z projektowania wydarzeń kulturalnych. Kolejnym etapem projektu będzie realizacja wymyślonych wydarzeń  przy wsparciu finansowym MIK (do 1000 zł). Na spotkaniu podsumowującym projekt w siedzibie MIK będą mieli okazję poznać innych uczestników projektu, zaprezentować owoce swojej pracy, wymienić się swoimi spostrzeżeniami i dobrymi praktykami.Celem projektu jest pobudzenie kreatywności młodych mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy angażują się w życie swojego lokalnego samorządu, wsparcie ich pomysłów i wyposażenie w wiedzę, którą będą mogli wykorzystać w przyszłości. Warsztaty prowadzone będą przy użyciu narzędzi Design thinking – metody twórczego rozwiązywania problemów, opartej na myśleniu projektowym. To proces, który łączy w sobie kreatywność i innowacyjność, skupiając się na potrzebach przyszłych użytkowników. Powstaje w ten sposób praktyczne rozwiązanie, które jest atrakcyjne, bo skoncentrowane na człowieku. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Akademii Młodego Animatora będzie hasło zero waste – styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się wytwarzać jak najmniej odpadów i nie zanieczyszczać środowiska.

Nabór zgłoszeń potrwa do 29 lutego 2020 r.

Warunki uczestnictwa w projekcie:

  • Przesłanie wypełnionego komputerowo formularza zgłoszeniowego na adres: n.roicka@mik.waw.pl;
  • Uczestnictwo minimum 10 osób będących członkami rady we wszystkich warsztatach cyklu;
  • Zapewnienie sali warsztatowej na cykl warsztatowy w wybranym terminie;
  • Zobowiązanie do zorganizowania zaprojektowanego wydarzenia kulturalnego.

Spośród przesłanych zgłoszeń MIK wybierze do udziału w warsztatach dwie rady młodzieżowe.Warsztaty odbędą się w następujących terminach:
I grupa: 14, 15 i 21 marca
II grupa: 18, 19 i 25 kwietniaWarsztaty poprowadzi: Agnieszka Kwasieborska, cooperativa studio (www.cooperativastudio.com)
Konsultacje zero waste: Małgorzata Gęca, Vademecum Zero Waste (vademecumzerowaste.com)Szczegóły, regulamin oraz formularz dostępne są na stronie Mazowieckiego Obserwatorium Kultury (www.mazowieckieobserwatorium.pl) w zakładce Projekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*