„Aktywna Tarcza” – wspólne działania Policji i Straży Ochrony Kolei

W dniach 23 – 24 stycznia br. ciechanowscy policjanci prowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei działania kontrolno-prewencyjne pn. „Aktywna Tarcza”. Akcja ta realizowana jest w ramach międzynarodowej organizacji Unii Europejskiej – RAIL POL. Jej celem jest między innymi kontrola przestrzegania przepisów w obszarach kolejowych, przeciwdziałanie niszczeniu mienia oraz kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

Współpracę służb przybiera różne wymiary oraz formy. Zawsze głównym celem jest zapewnienie maksimum bezpieczeństwa. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest międzynarodowa organizacja UE – RAIL POL, zrzeszająca służby państw członkowskich, odpowiedzialne za bezpieczeństwo na kolei.

Wspólne patrole miały za zadanie przeciwdziałać przestępstwom oraz wykroczeniom popełnianym w rejonach kolejowych. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na osoby przemieszczające się w tych obszarach oraz na wszelkie agresywne zachowania, przypadki niszczenia mienia czy też kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

W trakcie działań „Aktywna Tarcza” na terenie powiatu ciechanowskiego nie odnotowano żadnych naruszeń na kontrolowanych obszarach.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*