Bezpieczne ferie

Uczniowie, którzy jako pierwsi skorzystali z ferii, już w poniedziałek wracają do szkoły. Zimowy wypoczynek rozpoczną zaś dzieci i młodzież z województwa: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Będą to kolejne tygodnie działań prowadzonych przez funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców.

Wykaz punktów kontroli autobusów – FERIE 2024 – Policja.pl – Portal polskiej Policji

Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia oraz kwalifikacje kierującego, a także jego stan trzeźwości, stan psychofizyczny.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Źródło: KPP w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*