Biegacze uczczą Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W Białymstoku największy Bieg na wschód od Wisły

11 listopada o godzinie 14 z Alei Józefa Piłsudskiego w Białymstoku ruszy kolejna edycja biegu Biegnę dla Niepodległej organizowanego przez Fundację Białystok Biega. W tym roku biegacze będą mieli możliwość rywalizacji na dwóch dystansach. Dobrze znanych z poprzednich edycji 10 kilometrów a także w biegu rodzinnym o długości 1918 metrów nawiązujących do daty odzyskania przez Polskę Niepodległości.

To będzie największy bieg z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę na wschód od Wisły… wydaje mi się, że w tym roku nawet w Warszawie nie będzie większego wydarzenia biegowego na dystansie 10 km. Tak więc wszystkich, którzy chcą uczcić to wyjątkowe święto zapraszam do Białegostoku. Dobry dojazd i start o godz. 14:00 powodują, że start w stolicy Podlasia może być dobrym pomysłem. Przecież to niecałe 2h jazdy z Warszawy. Wystartujemy z Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego i pobiegniemy przez miejsca związane z przyjazdem Marszałka do Białegostoku, czy też miejsca symbolicznie związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Trasa wiedzie m.in. ulicami: Legionową, 11 listopada, czy Bulwarami Kościałkowskiego. Trasa oczywiście posiada atest PZLA. 

Niespodzianką jest bieg na symbolicznym dystansie 1918 m, w którym mogą wziąć udział całe rodziny, również z dziećmi, o ile mają powyżej 8 lat. – mówi Grzegorz Kuczyński prezes Fundacji Białystok Biega.

W tym roku na najlepszych zawodników czekają nagrody finansowe.

Tym razem biegacze powalczą o nagrody finansowe. Owszem, w 2019 roku były obrazy, co też było bardzo dobrze przyjęte przez zawodników. W tym roku problemy związane z pandemią i skupianie się na tym, aby wydarzenie w ogóle się odbyło pochłonęło nas całkowicie. Nie było przestrzeni do poszukiwania oryginalnych nagród. Nagrody finansowe są chyba najbardziej oczekiwaną gratyfikacją przez zawodników elity, więc wróciliśmy do tej formy nagradzania. – dodaje prezes Fundacji Białystok Biega.

Zapisy na to wydarzenie zostały otwarte. Koszt pakietu wynosi 65 złotych w przypadku dystansu głównego. Obowiązuje ona do 7 listopada. Będzie możliwość zapisania się na miejscu w biurze zawodów w przypadku dostępności miejsc. Wtedy koszt opłaty startowej będzie wynosił 75 złotych. Natomiast osoby, które zdecydują się na krótszy dystans uiszczą opłatę w wysokości 35 złotych.

Biegacz w pakiecie otrzyma skarpetki nawiązujące do Święta Odzyskania Niepodległości a także opaskę na głowę z symbolami narodowymi. Dodatkowo możliwe jest dokupienie okolicznościowej koszulki technicznej zdługim rękawem stworzonej specjalnie na tę okazję przez Polską firmę Adrunaline.

Szczegółowe informacje oraz zapisy dostępne są na stronie www.biegnedlaniepodleglej.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*