BLIK i pieniądz znikł... Oszustwo na BLIK - nie daj się nabrać!

Jedna z mieszkanek Ciechanowa została oszukana przez osobę podającą się za jej koleżankę, którą w rzeczywistości nie była. Podała jej kod BLIK na kwotę 500 zł, którą ta wypłaciła. Proceder ten z pewnością skutecznie odbywa się w całym kraju.

Jak działają tacy oszuści?

Za pomocą mediów społecznościowych, na przykład Facebooka lub komunikatora Messenger podszywają się pod znajomych i proszą o pilną pożyczkę. Twierdzą na przykład, że znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej i potrzebne im są pieniądze. Naszym zadaniem jest wysłać takiej osobie wygenerowany za pomocą bankowej aplikacji mobilnej kod BLIK i przekazać go za pomocą wiadomości zwrotnej. Sumy nie są duże, dlatego wiadomość nie musi z początku wzbudzać żadnych podejrzeń.
W przypadku otrzymania takiej wiadomości, warto zadzwonić do znajomego czy jest to prawdą. Będziemy mieli wtedy pewność, że rzeczywiście potrzebuje on pomocy. Warto zachować ostrożność i nie przekazywać żadnych pieniędzy pod naciskiem, stresem lub w pośpiechu. Kod BLIK wykorzystujmy tylko i wyłącznie na własny użytek, będąc przy bankomacie, z którego sami korzystamy. Nie podawajmy numerów kont, danych do logowania, ani innych informacji dotyczących naszego konta.

http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wci/aktualnosci/32284,BLIK-i-pieniadz-znikl-Oszustwo-na-BLIK-nie-daj-sie-nabrac.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*