CBA zatrzymało Burmistrza Pułtuska i jego zastępcę

Dziś (30 stycznia) Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało  osiem osób, m.in. burmistrza i wiceburmistrza Pułtuska (Mazowieckie). Wszyscy zatrzymani są powiązani ze sprawą korupcyjną dotyczącą przetargów budowlanych w ich obecnym i poprzednim miejscu zatrudnienia.
Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura – “Potwierdzam, że doszło do zatrzymań w Pułtusku i okolicach. Funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA prowadzą przeszukania w miejscach pracy zatrzymanych i ich mieszkaniach”

Burmistrz Pułtuska jest równiez podejrzewany o korupcję z wcześniejszego miejsca pracy – wcześniej pełnił on  funkcję dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie, 9 km od Pułtuska.

Pozostali zatrzymani to wiceburmistrz Pułtuska, dwaj urzędnicy miejscy, prezes i księgowa Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Pułtusku oraz dwóch przedsiębiorców. Część z tych osób wcześniej pracowała w CKR lub wykonywała prace na jego rzecz. Jak podaje PAP nieprawidłowości związane są z przetargami na pracę budowalne między innymi w Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie oraz przy remoncie miejskiego żłobka. Przetargi publiczne, do których zastrzeżenia ma CBA dotyczyły przebudowy i remontów budynków szkoły i jej internatu na kwotę ok. 1 mln zł oraz budowy miejskiego żłobka na kwotę ok. 3 mln zł.

Śledztwo prowadzone było m.in. w sprawie przekraczania uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych z CKR, w tym obecnego burmistrza Pułtuska. Zarzuty dotyczą też podejmowania decyzji finansowych ze szkodą najpierw dla CKR a później miasta Pułtuska oraz wejścia w porozumienie z innymi osobami w związku z publicznymi przetargami. CBA prowadzi sprawę pod nadzorem białostockiej prokuratury regionalnej, gdzie po przewiezieniu zostaną im postawione zarzuty.

Źródło: PAP

fot: https://cba.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*