Charytatywne zawody strzeleckie na rzecz żołnierza 5 MBOT oraz żołnierza 2 Orel

W dniu 19 października na strzelnicy myśliwskiej w miejscowości Chotum k. Ciechanowa odbędą się I Charytatywne Zawody Akademii Prochu i Ognia.

Strzelanie z pistoletu oraz ze strzelby gładkolufowej, pokaz sprzętu wojskowego, multimedialny trenażer strzelecki, strzelanie z łuku – to tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji, a to wszystko w szczytnym celu – wsparcia żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej i 2 Ośrodka Radioelektronicznego w powrocie do zdrowia.
W zawodach może wziąć udział każdy, bez względu na wiek i kwalifikacje. Zachęcamy również do zabrania swoich pociech, gdyż One też znajdą coś dla siebie.

Adam Kowalski jest żołnierzem jednostki wojskowej w Ciechanowie. Od półtora roku walczy z nowotworem układu krwiotwórczego. Leczenie pochłania ogromne ilości energii, ale też pieniędzy – ciągłe dojazdy do szpitala w Warszawie, leki, ściśle określona dieta. Dlatego też wsparcie finansowe jest bardzo istotne.

Łukasz Rumiński to żołnierz 2 Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu. W maju zeszłego roku uczestniczył w wypadku samochodowym, w wyniku którego doznał złamania kręgosłupa szyjnego. Jedyną szansą Łukasza na powrót do sprawności jest kosztowna rehabilitacja.

Adam i Łukasz podjęli heroiczną walkę z przeciwnościami losu – tak jak przystało na żołnierza, wojownika. Nie pozostają bierni, robią wszystko co tylko mogą, żeby wygrać i jednocześnie sprostać codziennym obowiązkom. Poprzez niewielki gest każdy może przyczynić się do tego, by choć trochę ułatwić Im to niewyobrażalnie trudne zadanie. Ci dwaj twardziele są tego warci.

Serdecznie zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*