Ciechanowianie trenowali z żołnierzami

W niedzielę 12 czerwca  na stadionie MOSiR w Ciechanowie odbył się otwarty trening lekkoatletyczny, który poprowadziła multimedalistka i finalistka dwóch olimpiad, Lidia Chojecka – Leandro, która od 2020 roku jest żołnierzem 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Była to druga edycja sportowej inicjatywy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pod nazwą „Trening z Mistrzem”, która powstała w celu propagowania sportu i rozwoju fizycznego wśród żołnierzy. Trening poprowadziła st.szer. Lidia Chojecka – Leandro, żołnierz 53 batalionu lekkiej piechoty z Siedlec, a także mulimedalistka w biegach krótko i średniodystansowych, finalistka olimpiady w Sydney i Atenach.

Do udziału w treningu zostali zaproszeni również mieszkańcy Ciechanowa i okolic. Oprócz mazowieckich terytorialsów na treningu pojawili się przedstawiciele lokalnych klubów i stowarzyszeń sportowych, m.in. Asfaltlove Dziki, Przaśnik Przasnysz, Biegam Bo Lubię Mława. 

Wojska Obrony Terytorialnej to jedyna formacja, która pozwala łączyć życie prywatne i zawodowe ze służbą ojczyźnie, dlatego też w swoich szeregach zrzeszają ludzi z różnych środowisk z różnymi pasjami. Osoby te wnoszą do służby swoją wiedzę i umiejętności. Taką osobą jest Lidia Chojecka – Leandro, której doświadczenie oraz wiedza wykorzystywane są budować sprawność fizyczną żołnierzy. 

Źródło: 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*