Ciechanowscy policjanci spotkali się z seniorami z Dziennego Domu „Senior+”

Ciechanowscy policjanci spotkali się z seniorami z Dziennego Domu „Senior+” działającego w ramach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ojrzeniu. Uczestnicy spotkania rozmawiali z funkcjonariuszami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz o zagrożeniach, na które narażone są osoby starsze. Na koniec seniorzy otrzymali elementy odblaskowe. 
W środę 31 stycznia br. odbyło się spotkanie z seniorami z dziennego Domu „Senior+”. Policjanci omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym ze szczególnym uwzględnieniem „niechronionych uczestników ruchu drogowego” . Policjanci przedstawili statystyki stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu ciechanowskiego, wskazali główne przyczyny wypadków drogowych oraz przypomnieli podstawowe zasady w ruchu drogowym. Podczas spotkania seniorzy otrzymali elementy odblaskowe, które poprawiają widoczność pieszych na drodze. Policjanci podkreślali, ze odblaski odgrywają ogromną rolę a ich stosowanie może ocalić zdrowie a nawet życie. 
W drugiej części spotkania omówiono metody oszustw skierowane do seniorów. Przedstawiono sposób działania sprawców przestępstw dokonywanych na osobach starczych m.in. „na urzędnika”, „na wnuczka”, czy „na policjanta” . Przedstawiono zasady bezpiecznego postępowania w sytuacji próby wyłudzenia pieniędzy gdy sprawca kontaktuje się ze swoją ofiarą przez telefon, jak zachowywać się będąc w domu oraz poza domem. 
Przypomniano również o funkcjonującym numerze alarmowym 112.

 

Źródłó: KPP Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*