Ciechanowscy policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy

 

Policjanci z wydziału kryminalnego ciechanowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przewozili autem 6 tys. paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy. Wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych szacuje się na ponad 50 tys. złotych.

Wczoraj (2.11.16 r. ) około godziny 01:10 przy ul. Pułtuskiej w Ciechanowie policjanci dokonali kontroli pojazdu marki Skoda Superb, w której przebywało dwóch mężczyzn. Samochód stał na parkingu.
Podczas sprawdzania wnętrza pojazdu okazało się, że w pojeździe znajduje się bardzo duża ilość nielegalnych papierosów. Po dokładnym przeliczeniu okazało się, że bagażnik wypełniony był po brzegi 6 tysiącami paczek z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie szacuje się, że wartość przechwyconej kontrabandy czyli to ponad 50 tys. złotych. Skarb Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, cła i VAT straciłby ponad 130 tysięcy złotych.
Młodzi mężczyźni w wieku 18 i 19 lat , mieszkańcy woj. podlaskiego usłyszeli zarzuty z  kodeksu skarbowego, za co grozi wysoka kara grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*