Ciechanowscy policjanci zatrzymali trzech kierowców za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

Na drogach od kilku dni występują trudne warunki atmosferyczne. Krótki dzień, padający śnieg, deszcz ze śniegiem, niskie temperatury wpływają negatywnie na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, nie przeszkadza to jednak kierowcom aby poruszać się po naszych drogach z nadmierną prędkością. Tylko w niedzielę policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, trzeci kierowca został zatrzymany w ubiegły czwartek.

Funkcjonariusze z ciechanowskiej grupy SPEED w czwartek tuż przed godz. dwudziestą zatrzymali 44-letniego kierowcę skody, który na ul. Kasprzaka w Ciechanowie rozwinął prędkość do 109 km/h. Kierowca za przekroczenie prędkości o 59 km/h stracił prawo jazdy oraz został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani w niedzielę. O godz. 14:20 w miejscowości Chruszczewo na ul. Mławskiej, 37-letni kierowca audi przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Natomiast przed północą w Ciechanowie na ul. 17 Stycznia, 29-letni kierowca audi poruszał się z prędkością 101 km/h. Kierowcy stracili prawa jazdy na okres trzech miesięcy, zostali ukarani mandatami oraz punktami karnymi.

Przypominamy, że w obszarze zabudowanym niezależnie od pory dnia maksymalna prędkość to 50 km/h.

kom. Jolanta Bym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*