Ciechanowska grupa Speed podsumowała miniony tydzień na drogach

Ciechanowscy policjanci wchodzący w skład Mazowieckiej Grupy SPEED każdego dnia nieustannie eliminują z ruchu kierujących, którzy poprzez swój styl jazdy zagrażają bezpieczeństwu na drodze. Funkcjonariusze policyjnej „specgrupy” w minionym tygodniu skontrolowali ponad 100 pojazdów, ujawnili 98 wykroczeń.

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci ciechanowskiej grupy SPEED skontrolowali ponad 100 pojazdów na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze ujawnili 98 wykroczeń, z których aż 90 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli 73 mandaty, a w trzech przypadkach skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Przypominamy, że jazda z dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość ma wpływ na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego i ma też decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru obrażeń uczestników takiego zdarzenia.

Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości. Między innymi właśnie w tym celu powstała mazowiecka grupa „SPEED”, która dyscyplinuje kierowców, rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego.

mł. asp. Magda Zarembska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*