Ciechanowskie Święto Biegania

V Ciechanowskie Święto Biegania odbędzie się 17 września. To okazja, by wziąć udział w półmaratonie ulicami Ciechanowa (21,095 km) lub sprawdzić swoje siły na trasie 10 km. Rejestracja trwa do 31 sierpnia.

Można jej dokonać elektronicznie:
– zapisy na półmaraton: https://time4s.pl/v-ciechanowskie-swieto-biegania—polmaraton
– zapisy na bieg 10 km: https://time4s.pl/v-ciechanowskie-swieto-biegania—10km

Impreza obejmie rywalizacje sportowców i amatorów, ale także liczne dodatkowe atrakcje. Tego dnia miejski stadion zmieni się w miasteczko biegowe. Stanie na nim scena, pojawią się stoiska i strefy animacji. Uczestnicy będą mogli skorzystać z profesjonalnie prowadzonej rozgrzewki. Organizatorzy przygotują też strefy dla kibiców oraz przestrzeń, w której będzie można spotkać znanych sportowców, wziąć udział w zajęciach sportowych, obejrzeć pokazy klubów i skorzystać z oferty gastronomicznej.

Miasto zachęca lokalnych przedsiębiorców i wszystkie podmioty zainteresowane współorganizacją do wsparcia wydarzenia. To okazja do promocji sportu, ale też własnej firmy. Zainteresowani współpracą mogą kontaktować się z Urzędem Miasta Ciechanów (e-mail: wks@umciechanow.pl).

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki biegów (półmaratonu oraz biegu na 10 km) zdobędą atrakcyjne nagrody finansowe sięgające 2000 zł. W obu dystansach tej samej wartości nagrody otrzymają najszybsza ciechanowianka i ciechanowianin. Nagrody finansowe przewidziano również za drugie i trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach.

Biuro zawodów znajdzie się w sercu wydarzeń, na stadionie. Podobnie start i meta. Każdy uczestnik półmaratonu i biegu na 10 km odbierze pakiet startowy (m.in. worek, koszulka, numer startowy z czipem do pomiaru czasu, uprawnienie do skorzystania z zabezpieczenia medycznego, punktów nawodnienia i odżywiania, ubezpieczenie NNW, posiłek regeneracyjny po biegu). Pakiety (koszt: 21 km: 40 zł, 10 km: 30 zł) będą wydawane w dniu wydarzenia od godz. 7.30 do 9.30. Można będzie odebrać je również w tygodniu poprzedzającym zawody (miejsce i godziny ogłoszone zostaną na stronach www organizatorów po 1 września).

Na godz. 9.40 zaplanowana jest rozgrzewka, następnie o godz. 10.00 oficjalne otwarcie zawodów i start półmaratonu oraz biegu na 10 km. Na ich trasach znajdą się punkty odżywiania, nawodnienia i wsparcie medyczne. Na mecie każdy uczestnik otrzyma medal ukończenia biegu oraz posiłek regeneracyjny.

Podczas Ciechanowskiego Święta Biegania pobiec mogą też dzieci, dla których przygotowano dystans 400 lub 800 m. Ich udział będzie bezpłatny. Również otrzymają przygotowane dla nich pakiety startowe, a na mecie medale i posiłek regeneracyjny. Zapisy dla dzieci ruszą po 15 sierpnia.

W rywalizacji mogą wziąć udział również osoby z niepełnosprawnościami, w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich. Dla nich prowadzona będzie osobna klasyfikacja.

Regulamin, formularze i wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.time4s.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*