Czerwona strefa w sąsiednich powiatach

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło listę miast i powiatów, które obejmie tzw. strefa czerwona. Stało się to przed planowaną konferencją premiera i ministra zdrowia. Wcześniej mieli oni brać udział w spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które ruszyło o 11:30.

Chwile po godzinie 16:30 w czwartek 15 października Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę 152 miast i powiatów, w tym powiat przasnyski oraz powiat makowski, które znalazły się w tzw. strefie czerwonej.

Czerwona strefa – lista obostrzeń i zasad

W całej Polsce, w tym oczywiście w strefie czerwonej, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Maseczki są obowiązkowe na ulicy, chodniku, na parkingach itd.

W czerwonej strefie obowiązuje zakaz organizowania targów i kongresów. Z kolei wydarzenia sportowe mogą się odbywać tylko bez udziału publiczności.

W lokalach gastronomicznych na terenie czerwonej strefy musi przypadać przynajmniej 4 mkw na osobę, a klienci muszą mieć założone maseczki do momentu zajęcia miejsc przy stole. Restauracje, bary i inne miejsca, gdzie podawana jest żywność, nie mogą pracować w nocy, w godzinach 22:00-6:00. Nie dotyczy to tylko tych miejsc, gdzie jest sprzedawana żywność na wynos.

W strefie czerwonej mieszkańcy muszą liczyć się z zakazem zgromadzeń powyżej 150 osób. W przypadku mniejszych zgromadzeń uczestnicy muszą zakrywać usta i nos oraz zachować 1,5-metrowy odstęp.

Na weselach, przyjęciach komunijnych i innych uroczystościach rodzinnych może – maksymalnie 50 osób. Uczestnicy są także zobligowani do zakrywania ust i nosa.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*