Czołowe zderzenie samochodu osobowego z samochodem dostawczym

Około godz. 05:05 – 5 kwietnia doszło do zderzenia czołowego samochodu osobowego ciągnącego przyczepkę z samochodem dostawczym na trasie drogi krajowej nr 57 Przasnysz – Maków Mazowiecki w miejscowości Bogate.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, Kia Sorento znajdowała się w rowie, Mercedes Bus leżał na boku w rowie i na jednym pasie jezdni, przyczepka z trzodą chlewną stała na drodze blokując ten sam pas jezdni. Samochodem osobowym podróżował mężczyzna, zaś Busem podróżowały dwie osoby. Osoba podróżująca samochodem Kia samodzielnie opuściła pojazd i znajdowała się na poboczu drogi pod opieką ratownika medycznego. Dwóch mężczyzn podróżujących busem, samodzielnie wydostało się z wnętrza pojazdu i przebywali w pozycji leżącej na boku rozbitego samochodu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych, oświetleniu terenu akcji oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonych autach. Przy pomocy drabiny przenośnej umożliwili dostęp do osób poszkodowanych znajdujących się na boku samochodu. Strażacy wraz z zespołem ratownictwa medycznego udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym (wsparcie psychiczne, unieruchomienie złamań, stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa przy pomocy kołnierza ortopedycznego, ułożenie na noszach typu deska oraz zabezpieczenie folią termiczną przed utratą ciepła.

W dalszych działaniach strażacy pomogli ratownikom medycznym przenieść trzy osoby poszkodowane do karetek pogotowia, którymi zostały przewiezione do szpitala. Trzoda chlewna znajdująca się na przyczepce została przeładowana na inną przyczepkę. Na zakończenie usunięto z jezdni elementy karoserii rozbitych pojazdów.

W trakcie działań ratowniczych ruch drogowy na drodze krajowej nr 57 był całkowicie zamknięty. Zorganizowano objazd przez sąsiednie miejscowości. W późniejszym czasie ruch odbywał się wahadłowo jednym pasem jezdni.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległy przody samochodów: Kia Sorento i Mercedes Bus oraz przyczepka samochodowa.

 

Źródło: KP PSP Przasnysz
fot:KP PSP Przasnysz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*