Dar od serca, czyli wolontariat w ciechanowskiej Piątce!

Po raz kolejny Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie dobrowolnie zaangażowała się w akcję niesienia pomocy potrzebującym. Magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku zaktywizował uczniów do działań o altruistycznym charakterze. Młodzież działająca w Szkolnym Kole Wolontariatu oraz rodzice uczniów i pedagodzy czują się odpowiedzialni za konkretnych ludzi i dlatego często inicjują wydarzenia płynące prosto z serca. Ich wrażliwość oraz zaangażowanie społeczne zawsze przynosi wymierne korzyści dla innych.

Podczas tego grudniowego wydarzenia, jakim był kiermasz świąteczny sprzedawano stroiki okolicznościowe, maskotki, słodkie wypieki, a środki w kwocie 3.000 zł uzyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na dwa cele. Kwota w wysokości 2.000 zł wspomoże zabiegi rehabilitacyjne wytypowanego przez wolontariuszy dziecka a za resztę pieniędzy zostanie urządzony uczniowski kącik wypoczynkowy w szkole. 

Szczególne podziękowania należą się Rodzicom uczniów zaangażowanych w projekt; bez ich pomocy i wsparcia kiermasz nie odniósłby takiego sukcesu. Wolontariat jest drogą do poznania samego siebie; otwarcia się na nowe wartości – do czego Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie swoją pozytywną postawą zachęca każdego dnia. 

Tekst/foto: SP nr 5 w Ciechanowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*