Debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”

We wtorek 24 października br. w auli PWSZ w Ciechanowie odbyła się debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” dotycząca bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu ciechanowskiego.

Na spotkanie przybyło wielu samorządowców z naszego powiatu oraz osoby związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Na sali była również obecna młodzież.
Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Ciechanowie – insp. Grzegorz Grabowski, przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu ciechanowskiego z uwzględnieniem 7 kategorii przestępstw, zapobiegania przemocy w rodzinie, jak również bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego oraz seniorów, omówił strukturę naszej jednostki zaznaczając rolę dzielnicowego w funkcjonowaniu policji.

Podczas debaty omówione zostało także narzędzie teleinformatyczne – Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki któremu każdy z nas może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo. Przypomnieliśmy krok po kroku jak korzystać oraz jakie możliwości posiada platforma wymiany informacji KMZB.

Ostatnia cześć spotkania była poświęcona wymianie spostrzeżeń, uwag czy też wniosków dotyczących bezpieczeństwa. Poruszono problem m.in. osób bezdomnych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz funkcjonowania KMZB. Poruszono problem m.in. osób bezdomnych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz funkcjonowania KMZB.
Po spotkaniu z pewnością można wynieść wniosek, że przestępczość na naszym terenie spada zaś wykrywalność przestępstw rośnie. Gratulujemy wszytskich funkcjonariuszom oraz życzymy dalszych sukcesów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*