Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę ?!

Panele fotowoltaiczne na domu czy na innych budynkach nie dziwią nas już tak bardzo, jak kiedyś. Zaczynamy przyzwyczajać się do myśli, że nawet w Polsce możemy już sobie pozwolić na pozyskiwanie energii w inny sposób niż tylko korzystając z usług elektrowni.

Panele fotowoltaiczne wystawione na działanie światła słonecznego, pozyskują z niego darmową energię i przetwarzają ją na prąd stały. Nie jest to rodzaj prądu, który znajduje się w gniazdkach elektrycznych w mieszkaniach, dlatego też potrzebne jest przekształcenie go w  prąd zmienny. Dzieje się tak za pomocą inwertera, który nazywamy również falownikiem. Tak dostosowany prąd zmienny wprowadzony do obiegu, płynie do licznika energii, dzięki czemu zasila dom w prąd. 

Warto również zwrócić uwagę na to, że instalując ogniwa fotowoltaiczne zwiększamy wartość swojej nieruchomości, co będzie mieć znaczenie podczas jej sprzedaży czy wynajmu. Przy czym istotne będą nie tylko bezpośrednie korzyści, ale i możliwe przychody ze sprzedaży do sieci energetycznych nadwyżek pozyskanej z instalacji fotowoltaicznej energii.

Warto pokreślić, że trwa właśnie ostatnia edycja programu “Mój Prąd 5.0” obejmuje ona dopłaty dla fotowoltaiki, magazynu energii, pompy ciepła w różnych konfiguracjach, systemu zarządzania energią i kolektorów słonecznych. Maksymalna wartość dofinansowania to 58 tys. zł.

Program „Mój Prąd” wspiera rozwój energetyki prosumenckiej, czyli takiej, w której osoby wytwarzają energię na własne potrzeby, a jej nadwyżkę przekazują do sieci energetycznej.

Chodzi tutaj głównie o:

  • instalacje fotowoltaiczne (PV),
  • magazyny ciepła,
  • magazyny energii elektrycznej o pojemności co najmniej 2 kWh,
  • systemy zarządzania energią domową tzw. HEMS (z ang. Home Energy Management System) lub EMS (z ang. Energy Management System).

6 powodów dla których warto zainstalować fotowoltaikę

1. Mniejsze rachunki za prąd

2. Bezobsługowość instalacji i długa żywotność modułów fotowoltaicznych

3. Ochrona środowiska

4. Możliwość finansowania

5. Niezależność energetyczna

6. Słońce jako niewyczerpalne źródło energii

GDZIE ZAMÓWIĆ SWOJĄ INSTALACJĘ FOTOWOLTAICZNĄ?

Na rynku istnieje kilka firm, które zajmują się profesjonalnym montażem instalacji fotowoltaicznych. Godną polecenia firmą jest NRGK – sprawdzony dostawca fotowoltaiki na naszym terenie.

Zadzwoń i porozmawiaj z doradcą : 664-570-259/ciechanow@nrgk.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*