Dni Ciechanowa- zobacz co będzie się działo!

Tegoroczne Dni Ciechanowa odbędą się od 23 do 25 czerwca.

W piątek od godz. 17.00 na błoniach zamkowych będzie trwało Discopolowanie, zagrają: Active, CamaSutra, Playboys, Piękni i Młodzi, Andre oraz Cliver. Na scenie będzie również DJ, przeprowadzony zostanie „Talent Show” dla początkujących zespołów oraz jeden z etapów wyborów „Miss Discopolowania 2017”. Na błoniach powstanie strefa dla dzieci oraz część gastronomiczna. Relacje z wydarzenia będą prezentowane na antenie POLO TV.

W sobotę o godz. 12.00 na miejskim stadionie odbędzie się charytatywny Mecz z Gwiazdami. Wśród zawodników Reprezentacji Artystów Polskich będą m.in. Marcin Mroczek, Rafał Mroczek, Radosław Majdan, Rafał Maserak, Jarosław Jakimowicz, Piotr Świerczewski, Przemysław Cypriański, Robert Moskwa. RAP zmierzy się z ciechanowską drużyną składającą się głównie z samorządowców, urzędników, przedsiębiorców. Dla publiczności zostaną zorganizowane konkursy i pokazy. Mecz będzie miał cel charytatywny. Symbolicznym biletem wstępu będzie dobrowolny datek do puszki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz 7-letniej niepełnosprawnej Liwii Krzemińskiej z Ciechanowa. Dziewczynka cierpi na epilepsję, ADHD, niezgrabność ruchową i zaburzenia psychiczne. Liwię i jej dwie siostry, Agatę i Sarę, samotnie wychowuje mama. Dziewczynka potrzebuje wsparcia m.in. na rehabilitację i hipoterapię.

Jeszcze tego samego dnia (w sobotę) o godz. 19.00 na błoniach zamkowych odbędzie się, współorganizowany z Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki, Koncert Galowy Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych KUPALNOCKA 2017. Wystąpią: Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów” oraz „Mały Ciechanów”, Chór Ludowy z Gruduska, Zespół Folklorystyczny „Beregynia” z ukraińskiego miasta Chmielnicki – miasta partnerskiego Ciechanowa oraz na zakończenie – „Kapela Brodów”. Podczas Koncertu Galowego zostanie rozstrzygnięty V Konkurs na najładniejszy Wianek Świętojański. Przed galą, o godz. 17.00, w PCKiSz odbędzie się spotkanie artystów z władzami miasta i powiatu, następnie o godz. 18.00 ruszy korowód, który przejdzie ulicami: Strażacką, Zieloną Ścieżką, przez plac Kościuszki, Warszawską, placem Jana Pawła II, ulicą Wodną na błonia zamkowe.

W niedzielę, 25 czerwca, zorganizowany zostanie XXV Regionalny Przegląd Orkiestr OSP. Orkiestry spod pomnika św. Piotra przejdą ulicą Warszawską na plac Jana Pawła II, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się koncert.

Również na placu, od godz. 11.00, wolontariusze we współpracy z DKMS zorganizują strefę ANTY-RAK, gdzie prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku. O godz. 16.00 na ulicy Warszawskiej (od strony pl. Jana Pawła) ruszy Bieg przeciwko białaczce ku pamięci Karoliny Kubickiej. O godz. 18.00 przed ratuszem wystąpi zespół ThiSide oraz teatr ognia MAORI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*