Do 30 listopada 2020 r. możesz złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” tzw. 300 + przez PUE ZUS

30 listopada to ostatni dzień, w którym można złożyć wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” tzw. 300+.

To świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Wniosek można złożyć elektronicznie za pomocą kreatora, który jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Program Rodzina 500+ i Dobry Start w ZUS:

ZUS jest jedną z instytucji, która umożliwia złożenie elektronicznego wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego tzw. wniosku „Rodzina 500+” oraz wniosku o świadczenie Dobry Start tzw. 300+.

Wnioski elektroniczne udostępnione są na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Jeśli masz swój profil na PUE ZUS – po zalogowaniu – możesz wypełnić i wysłać wniosek online.

Jeśli nie chcesz złożyć wniosku o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i wniosku o świadczenie Dobry Start przez PUE ZUS, w sekcji Wzory dokumentów  znajdziesz wzory wniosków, które możesz wypełnić, wydrukować i samodzielnie złożyć we właściwym urzędzie.

Pamiętaj, że papierowe wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego i wnioski o świadczenie Dobry Start powinieneś złożyć w urzędzie, który będzie zajmował się ustalaniem Twojego prawa do tych świadczeń tj. w urzędzie gminy, miasta albo ośrodku pomocy społecznej.

Nie składaj wniosków papierowych w ZUS. Nie realizują oni postępowań związanych z programami ,,Rodzina 500+’’ i “Dobry Start”.

Źródło: ZUS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*