Domy kultury i świetlice wiejskie z subregionu ciechanowskiego ze wsparciem sejmiku

Nowy program, w ramach którego gminy z Mazowsza mogły pozyskać środki na inwestycje w świetlicach wiejskich, domach kultury czy centrach integracyjnych to odpowiedź na potrzeby lokalnych społeczności. – Samorządowcy często podkreślają, jak ważne dla mieszkańców są takie miejsca. Niestety, bardzo często brakuje środków na ich modernizację, zakup profesjonalnego sprzętu czy dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wyjaśnia marszałek Adam Struzik.

W ramach programu „Mazowsze dla lokalnych centrów integracyjnych” dofinansowanie z budżetu województwa mazowieckiego otrzyma w sumie 238 projektów. Wicemarszałek Wiesław Raboszuk zaznacza, że jest to program pilotażowy, w ramach którego można pozyskać środki na inwestycje w domach kultury i świetlicach wiejskich. – Wcześniej też dofinansowywaliśmy tego typu projekty, jednak nie było specjalnego programu. Duże zainteresowaniem tym wsparciem pokazuje, że nasza decyzja była słuszna. Mazowieckie gminy i miasta zgłosiły w sumie 240 projektów, z których dofinansujemy prawie wszystkie, bo aż 238.

Budowa nowych świetlic wiejskich i centrów integracyjnych, termomodernizacje budynków, montaż instalacji fotowoltaicznych, remonty dachów, elewacji, a także zakup wyposażania to tylko część z projektów, które otrzymały ponad 30,7 mln zł wsparcia z budżetu województwa mazowieckiego.

Wśród dofinansowanych inwestycji jest 31 projektów z subregionu ciechanowskiego. Radni województwa przeznaczyli na ich wsparcie ponad 3,8 mln zł. – W naszym subregionie przeważają remonty i modernizacje świetlic wiejskich, na które zdecydowały się m.in. gminy Ciechanów, Szydłowo, Płońsk, Wieczfnia Kościelna czy Zatory. Nie zabrakło też innych projektów np. wymiany dachu na budynku domu ludowego w gminie Bieżuń czy modernizacji pomieszczeń w Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Raciążu – podkreśla radny województwa Konrad Wojnarowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*