Dwa medale zawodników Promyka w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo

W dniach 16-18.10.2020 odbyły się w Puławach, Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim. Zawody rozegrane zostały w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych- Lubelskie 2020. Są to największe zawody w kraju dla tej grupy wiekowej, a startują w niej przedstawiciele wszystkich dyscyplin olimpijskich. W zawodach taekwondo wystartowało 275 zawodników i zawodniczek z 53 klubów w tym sześcioro zawodników z Miejskiego Ogniska TKKF Promyk w Ciechanowie: Hanna Gałecka, Karolina Andrzejczyk, Katarzyna Płoska, Karol Falęcki, Kacper Suwiński i Michał Kowalkowski.
Zawodnicy Promyka pod kierunkiem trenera Damiana Suwińskiego, wywalczyli na tych zawodach ,dwa medale. Karol Falęcki w kategorii wagowej 61 kg. po wygraniu dwóch walk z przedstawicielami z klubów UKS TKD Kórnik i AZS AWF Wrocław wywalczył medal srebrny i tytuł
wicemistrza Polski, natomiast Hanna Gałecka w kategorii wagowej 37 kg po wygraniu 3 walk wywalczyła medal brązowy .
Pierwszą walkę eliminacyjną na tych zawodach wygrała też Katarzyna Płoska w kategorii wagowej 47 kg, niestety następną przegrała z zawodniczką z Opola. Pozostali zawodnicy Promyka przegrali swoje pierwsze walki eliminacyjne i odpadli z turnieju. Zawodnicy Promyka wywalczyli łącznie 18 punktów w ramach ogólnopolskiego systemu sportu młodzieżowego.

Dariusz Płoski
TKKF Promyk Ciechanów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*