Dwóch na zakazie jeden nietrzeźwy, kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani

Jak informuję nas komisarz Jolanta Bym policjanci zatrzymali dwóch kierujących, którzy posiadali aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, oraz nietrzeźwego kierującego. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd. Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W miniony wtorek ciechanowscy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazd pomimo sądowego zakazu. Pierwszy został zatrzymany o godz. 11:00 w miejscowości Wola Młocka, funkcjonariusze PP Glinojeck zatrzymali 37-letniego kierowcę forda, który jak się okazało miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Drugi kierowca wpadł około godz. 19:00 w Ciechanowie na ul. Prymasa Tysiąclecia, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 24-letniego kierowcę forda za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, podczas kontroli policjanci ustalili, że 24-latek ma zasądzony zakaz prowadzenia pojazdów. Za kierowanie wbrew zakazowi sądowemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj natomiast ciechanowscy policjanci wyeliminowali z ruchu  nietrzeźwego kierującego. 59-letni mieszkaniec Ciechanowa, został zatrzymany na ul. Sienkiewicza około godz. 12:00. Mężczyzna miał w organizmie blisko promil alkoholu. 59-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka nawiązka oraz zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*