Dzień Kolorowej Skarpetki i Gala Niepełnosprawności

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych ,,Tęczowy Świat” w Ciechanowie, pod honorowym patronatem Prezydenta Ciechanowa, Krzysztofa Kosińskiego, zaprasza na II Ciechanowski Zlot Rodzin Dzieci z Zespołem Downa, który odbędzie się 21 marca br. w Hali Mazovia o godzinie 11:00. Impreza wpisuje się w Światowy Dzień Zespołu Downa. Święto powstało z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa i zostało ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Tego samego dnia odbędzie się również Gala Niepełnosprawności. Przygotowano mnóstwo atrakcji – więcej szczegółów na plakacie.  Proszę pamiętać, żeby założyć dwie różne kolorowe skarpetki, gdyż jest to symbol niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. To nie przypadek, że Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony jest 21 marca. Wada ta polega na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z zespołem Downa zamiast dwóch, mają trzy chromosomy.

Zapraszamy w imieniu organizatorów 🙂

Więcej informacji na temat imprez, idei w materiale poniżej:

Rozmowa Tygodnia Robert Słupski Stowarzyszenie na rzecz Dzieci Niepełnosprawnych “Tęczowy Świat” [retransmisja]

Jeżeli nie będziecie mogli tego dnia dołączyć  do nas, to zapraszamy już dziś na relację na żywo z tego wydarzenia! Do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*