Dzień Ziemi: miejska akcja sadzenia drzew

Ciechanowski Ratusz w Dzień Ziemi, 22 kwietnia, zorganizował akcję sadzenia drzew w parku im. Marii Konopnickiej. W akcji wzięły grupy dzieci z ciechanowskich podstawówek. Prezydent Krzysztof Kosiński zapowiedział, że świeżo upieczeni ojcowie z Ciechanowa będą mogli otrzymać od miasta drzewko, które

zasadzą na wskazanej przez miasto działce. Akcja sadzenia drzew miała charakter edukacyjny, jej celem było zwrócenie uwagi na ochronę przyrody, ekologię, sprawy związane z klimatem, zanieczyszczeniami.

Wzięło w niej udział kilkudziesięcioro uczniów. Wzdłuż jednej z alejek przygotowane zostały dołki, w których uczniowie umieścili zakupione przez miasto drzewka – w sumie 19 grabów. Prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński, zwracał uwagę na działania miasta związane z zagospodarowaniem zieleni. Poinformował o inicjatywie przekazywania drzewek ojcom, która ma zwiększyć liczbę nowych nasadzeń w mieście

„Panowie, którzy zostaną ojcami, mogą zgłaszać się do ratusza i później na miejskiej działce zasadzić swoje drzewo. Na pobliskiej działce jest miejsce na około 200 różnorodnych drzew. Gdy ta przestrzeń się zapełni wytypujemy kolejną lokalizację. Akcja startuje dziś, więc już mogą zgłaszać się ci, którym dziś urodziło się dziecko” – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.

Pierwsza z działek dla ojców z Ciechanowa znajduje się na tyłach parku, w pobliżu ulic Fabrycznej i Cukrowniczej. Ojcowie mogą zgłaszać się do Wydziału Inżynierii Miejskiej i Ochrony Środowiska, do Referatu Zieleni Miejskiej i Ochrony Środowiska.

Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem telefonu (23) 674 92 83.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*