Finał konkursu pt. ,,Czy to była kula synku, czy to serce pękło”.

22 sierpnia odbył finał konkursu pt. ,,Czy to była kula synku, czy to serce pękło”, który odbył się w ramach obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Organizatorami było Stowarzyszenie Narodowy Ciechanów, które chciało poprzez konkurs rozbudzić zainteresowanie wśród młodzieży historią oraz popularyzować wiedzę na temat bohaterów walczących za wolność i niepodległość Polski podczas II wojny światowej.

Wręczenie nagród (gier planszowych oraz zestawów książek i płyt o charakterze patriotycznym) odbyło się w Centrum Handlowym Mrówka w Ciechanowie. Nagrody i dyplomy wręczył Prezydent Ciechanowa, Krzysztof Kosiński, który sprawował patronat honorowy nad konkursem.

Jury konkursowe po zapoznaniu się ze wszystkimi nadesłanymi pracami postanowiło główną nagrodę przyznać Zuzannie Sadkowskiej – uczennicy Gimnazjum nr 2 im. Marii Konopnickiej w Młocku za zdjęcie pt. “Byliśmy bezimienni i bez pieśni”. Drugie oraz trzecie miejsca zajęli autorzy prezentacji multimedialnych: Katarzyna Burszewska – uczennica Gimnazjum nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Książąt Mazowieckich w Ciechanowie (II miejsce) oraz Michał Lewandowski z Gimnazjum w Młocku (III miejsce). W internetowym głosowaniu na nagrodę publiczności zwyciężył Oliwier Borkowski łączną liczbą 2 150 głosów.

Nagrodzeni zostali również: Oliwier Borkowski, Jakub Brodowski, Krzysztof Kamiński, Filip Kędzierski, Anna Kocięda, Marek Grzegorz Kosior, Daniel Kujawa, Edyta Makowska, Karolina Przybyłowska, Alicja Śmigielska

Organizatorzy zapraszają do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która przez najbliższy miesiąc będzie prezentowana w przestrzeniach wystawowych w Centrum Handlowego „MRÓWKA” w Ciechanowie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*