Funkcjonariusze grupy SPEED zatrzymali kierowcę, który przekroczył prędkość o 62km/h

W poniedziałkowy wieczór, w miejscowości Grzybowo, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę kierującego audi, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. 26 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego pędził przez miejscowość z prędkością 112 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz zatrzymania dokumentu na kierującego za przekroczenie prędkości nałożono mandat i punkty karne.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego, jak i innych uczestników ruchu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*