I etap gazyfikacji gminy Sońsk ukończony. Oddano ponad 11 km sieci dystrybucyjnej

W ostatni poniedziałek w gminie Sońsk odbyło się symboliczne otwarcie sieci gazowej o długości ponad 11 km. W wydarzeniu udział wzięli sekretarz stanu w MSWiA Maciej Wąsik, wójt gminy Sońsk Jarosław Muchowski oraz dyrektor oddziału mazowieckiego Polskiej Spółki Gazowniczej Marzena Bandurska.

“To niezwykle ważne wydarzenie na które wszyscy czekaliśmy, ale dzięki mojej determinacji oraz pracy wielu osób udało się. Jak podkreślamy to pierwszy etap gazyfikacji gminy, wspólnie z PSG będziemy kontynuować prace dotyczące rozbudowy sieci oraz przyłączy na kolejne rejony naszej gminy. Gaz już płynie pierwsze obiekty zostały przyłączone a już w najbliższym czasie dołączą do nich kolejne.”napisał na swoim profilu fb wójt gminy Jarosław Muchowski

W ramach inwestycji wybudowano ponad 11 km sieci dystrybucyjnej, a bezpośredni dostęp do sieci gazowej uzyskało co najmniej 131 nieruchomości. W pierwszym etapie do sieci gazowej zostały przyłączone m.in. urząd gminy, ośrodek zdrowia, szkoła podstawowa, przedszkole i ośrodek kultury. W 2023 roku w oparciu o złożone wnioski planowane jest wybudowanie kolejnych przyłączy gazowych dla klientów indywidualnych i biznesowych. Koszt inwestycji to blisko 1,5 mln zł. Dzięki ukończeniu inwestycji na północnym Mazowszu dostęp do błękitnego paliwa uzyskali mieszkańcy Bieniek-Karkut, Gołotczyzny i Sońska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*