II Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka

Jesienią ruszą przesłuchania do II Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. S. Jopka, którego organizatorem jest Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca “Mazowsze”. Można już nadsyłać zgłoszenia. Mazowiecki Instytut Kultury jest Partnerem Regionalnym konkursu, odpowiedzialnym za przeprowadzenie przesłuchań w województwie mazowieckim. Nabór do tegorocznej edycji został już otwarty i potrwa do 1 października.

Osoby zainteresowane udziałem mogą zacząć przygotowania. Organizator konkursu – Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca “Mazowsze” – zadbał o przygotowanie materiałów, z których mogą skorzystać uczestnicy. Zamysłem organizatorów było rozśpiewanie całej Polski – dlatego odbywa się w czterech kategoriach wiekowych:

8-14 lat,

15-19 lat,

20-25 lat oraz

26 lat plus,

bez ograniczeń wiekowych.

Kandydaci przygotowują dwa utwory z repertuaru zespołu “Mazowsze” z podanej listy piosenek w oryginalnej tonacji. Pierwszy etap konkursu to eliminacje na szczeblu wojewódzkim. Zdobywcy pierwszych miejsc z etapu regionalnego w poszczególnych województwach biorą udział w przesłuchaniach II etapu, które odbywać się będą 24 i 25 listopada w siedzibie “Mazowsza” w Otrębusach pod Warszawą. Wezmą też udział w przygotowanych dla nich warsztatach. Konkurs wieńczy organizowany 27 listopada galowy koncert z udziałem chóru, baletu i orkiestry „Mazowsza”, połączony z ceremonią przyznania nagród.Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 1 października 2021 r. Nad pierwszym etapem przesłuchań w województwie mazowieckim czuwa Mazowiecki Instytut Kultury. To właśnie w siedzibie MIK-u w Warszawie przy Elektoralnej 12 w dniach 18 i 19 października 2021 r. odbędą się przesłuchania I etapu dla regionu mazowieckiego.Zgłoszenia można nadsyłać na adres konkurs.jopek@mik.waw.pl.
Kontakt do koordynatora regionalnego: Dorota Chotyńska, tel. 604 994 811.

Zwycięzcy w każdej z kategorii wiekowych otrzymają nagrody pieniężne: I Nagroda – 8 tys. zł, II Nagroda – 5 tys. zł, III Nagroda – 3 tys. zł, Wyróżnienie – 2 tys. zł. Publiczność przyzna swoją nagrodę (2 tys. zł) w drodze plebiscytu, który zostanie przeprowadzony podczas koncertu galowego. Organizator Konkursu przewiduje możliwość zaproszenia wybranych Uczestników na trzymiesięczny staż z możliwością późniejszego zatrudnienia w PZLPiT „Mazowsze”. Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka powstał w 2019 roku. Pierwsza edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Do konkursu przystąpiło blisko 600 osób w różnym wieku z całej Polski. W tym roku organizatorzy postanowili rozszerzyć formułę i do udziału zaprosić także uczestników z zagranicy – przedstawicieli Polonii.Szczegóły, regulamin i harmonogram konkursu oraz repertuar i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Zespołu “Mazowsze”: www.mazowsze.waw.pl/pl/konkurs.

Źródło: Mazowiecki Instytut Kultury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*