II tura spławikowych mistrzostw okręgu

8 maja na zbiorniku w Opinogórze odbyła się druga, a zarazem finałowa tura Spławikowych Mistrzostw Okręgu w najmłodszych kategoriach wiekowych. Pogoda tego dnia bardzo nas rozpieszczała. Zmagania młodzieży wyjątkowo odbyły się na  stawie nr 1 „no kill”.

Zbiórkę  o godzinie 8:00 poprowadzili organizatorzy i sędzia główny, w tym czasie każdy mógł poczęstować się ciastami, wykonanymi przez koleżanki z Okręgu. Po rozlosowaniu stanowisk zawodnicy udali się na swoje stanowiska i rozpoczęli przygotowania. Równo o 10:00  zawodnicy usłyszeli sygnał „wolno łowić”. Podczas trzygodzinnej tury  do siatek zawodników trafiały drobne ryby, jednak u wielu zawodników regularne odławianie ich skutkowało dobrym wynikiem na koniec zawodów. Dominującym gatunkiem tego dnia był krąp, trafiały się również jazie, karpiki i płotki.  Zwycięzcy swoich sektorów łowili naprawdę równo o czym świadczy porównywalna waga koło 9 kg.

Spławikowymi Mistrzami Okręgu  zostali :

W kat. Kadet – Bartek Daszczyński

W kat. Junior – Patrycja Purzycka

W kat. U-25  – Karol Mossakowski

Zostając Mistrzami Okręgu, młodzież dostała z rąk Prezesa Okręgu powołania do reprezentowania Okręgu PZW Ciechanów na Mistrzostwach Polski, które odbędą się za miesiąc na Kanale Żerańskim. Życzymy powodzenia.

Po wręczeniu dyplomów i pucharków, dla naszej młodzieży czekał miły akcent w postaci nagród ufundowanych przez naszych sponsorów. Wśród ufundowanych nagród znalazły się: baty, pokrowce, kołowrotki, zanęty, akcesoria wędkarskie, torby na siatki, podbieraki oraz karpiowa tyczka. Z tego miejsca chcieliśmy serdecznie podziękować za wsparcie tym, którzy przyłożyli się do tego by ten dzień dla naszych dzieciaków był wyjątkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*