II turniej Polskiej Ligi Rugby 7 w Ciechanowie za nami

II turniej Polskiej Ligi Rugby 7 w Ciechanowie za nami. Nasza ciechanowska drużyna zajęła 4 miejsce w bardzo mocno obsadzonym turnieju, który wygrała drużyna Gnieźnieński Klub Rugby Tytan Gniezno.

Pierwszy mecz nasza drużyna zagrała z drużyną Klub Sportowy Rugby Gietrzwałd. Był to twardy mecz z masą szarż i przegrupowań, ale najważniejsze jest to, że jako pierwszy linię obrony przełamał Szymon Fałdowski, który zdobył pierwsze przyłożenie, a po nim Maciej Krajewski, który dołożył drugie. Dawid Derbin dołożył nam 2 punkty z podwyższenia i tym sposobem wygraliśmy 12:0 z drużyną Biesala.

Drugi mecz to spotkanie z drużyną Rugby Wrocław. Zarówno nasza drużyna jak i wrocławianie zdobyli po dwa przyłożenia – dla nas zdobyli je Adam Długołęcki i Patryk Cichocki – plus dwa podwyższenia, które dołożył Dawid Derbin. Ostatnia minuta to heroiczna obrona, która ostatecznie dała nam zwycięstwo.

Trzeci mecz to spotkanie z drużyną Alfa Bydgoszcz, które kosztowało naszą drużynę dużo siły w starciu z bardzo mocną fizycznie drużyną. Niestety przegraliśmy 34:5, a przyłożenie zdobył dla nas Patryk Cichocki.

Drugie miejsce w grupie zagwarantowało nam mecz o 3 miejsce, w którym spotkaliśmy się z drużyną RC Czarni Pruszcz Gdański, z którą niestety przegraliśmy 21:0.

Podczas turnieju zbierano również środki na leczenie Mii Majchrzak, która cierpi na wrodzoną skoliozę kręgosłupa.

Źródło: Sekcja rugby KS Ciechan i Szymon Kołecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*