III Ciechanowski Plener Malarski „Uroki ciechanowskiej ziemi”

Plener „Uroki ciechanowskiej ziemi” potrwa od 3 do 10 sierpnia. Artyści będą malować różne miejsca Ciechanowa i okolic. W sobotę, 5 sierpnia, przed centrum handlowym „Mrówka” planowany jest happening, podczas którego odbędzie się wspólne malowanie ogromnego obrazu oraz warsztaty rysunku dla dzieci.

Uczestnicy pleneru będą malować bardziej lub mniej charakterystyczne obiekty i zakątki ziemi ciechanowskiej. W wydarzeniu będą mogli uczestniczyć mieszkańcy, poprzez włączenie się we wspólne malowanie ogromnego obrazu, które odbędzie się przed centrum handlowym „Mrówka” w sobotę w godz. 11.00-14.00. W ramach happeningu artystycznego zaplanowane są także warsztaty rysunku dla dzieci z udziałem ilustratora Rafała Kado.

Zgodnie z założeniami organizatorów, plener ma służyć integracji artystów, ciechanowian, stanowić wymianę doświadczeń w zakresie technik malarskich, warsztatu, być okazją do nawiązania współpracy.

Plener organizowany jest przez Oddział Ciechanowski Stowarzyszenia Autorów Polskich przy wsparciu Prezydenta Miasta Ciechanów w ramach realizacji zadania publicznego. Partnerami przy organizacji pleneru są Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie oraz Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO. W siedzibie COEK STUDIO 27 października odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej.

Tekst: UM

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*